AC DC ConvertersBel Power Solutions MAP110-4002G
MAP110-4002G
5S-MAP110-4002G
MAP110-4002G
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 12V 80W
Product Description
| Series: | MAP110 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 4 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | 12V |
| Voltage - Output 3: | -12V |
| Voltage - Output 4: | 12V |
| Current - Output (Max): | 12A |
| Power (Watts): | 5A |
| Applications: | 1A |
| Voltage - Isolation: | 1A |
| Efficiency: | 60W (110W Forced Air) |
| Operating Temperature: | ITE (Commercial) |
| Features: | 4.242kV (4242V) |