LWT-50H-522
5S-LWT-50H-522
LWT-50H-522
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 50W
Product Description
Series:LW
Type:Open Frame
Number of Outputs:3
Voltage - Input:85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 2:12V
Voltage - Output 3:-12V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):8A
Power (Watts):1.5A
Applications:1A
Voltage - Isolation:50W
Efficiency:ITE (Commercial)
Operating Temperature:3kV (3000V)