AC DC ConvertersTDK-Lambda Americas Inc. LWT-15H-522
LWT-15H-522
5S-LWT-15H-522
LWT-15H-522
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 15W
Product Description
| Series: | LW |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 3 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 265 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | 12V |
| Voltage - Output 3: | -12V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3A |
| Power (Watts): | 600mA |
| Applications: | 400mA |
| Voltage - Isolation: | 15W |
| Efficiency: | ITE (Commercial) |
| Operating Temperature: | 3kV (3000V) |