AC DC ConvertersBel Power Solutions LS1501-9ER
LS1501-9ER
5S-LS1501-9ER
LS1501-9ER
AC/DC CONVERTER
Product Description
| Series: | Melcher S |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 6.5A |
| Power (Watts): | 100W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 2.8kV (2800V) |