AC DC ConvertersBel Power Solutions LS1001-7R
LS1001-7R
5S-LS1001-7R
LS1001-7R
AC/DC CONVERTER 5.1V 100W
Product Description
| Series: | Melcher S |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5.1V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 16A |
| Power (Watts): | 100W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 2.8kV (2800V) |