AC DC ConvertersBel Power Solutions LOK4801-2R
LOK4801-2R
5S-LOK4801-2R
LOK4801-2R
AC/DC CONVERTER 48V 50W
Product Description
| Series: | Melcher LOK4000 |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 50W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 4.3kV (4300V) |