AC DC ConvertersBel Power Solutions LM1501-9ERG
LM1501-9ERG
5S-LM1501-9ERG
LM1501-9ERG
AC-DC CONVERTER
Product Description
| Series: | Melcher M |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3.4A |
| Power (Watts): | 50W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | Railway |
| Efficiency: | 4kV (4000V) |