AC DC ConvertersBel Power Solutions LDW480-72
LDW480-72
5S-LDW480-72
LDW480-72
AC/DC CONVERTER 72V 480W
Product Description
| Series: | LDW480 |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 187 ~ 550 VAC |
| Voltage - Output 1: | 72V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 6A |
| Power (Watts): | 480W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 4.2kV (4200V) |