AC DC ConvertersBel Power Solutions LDT960-24
LDT960-24
5S-LDT960-24
LDT960-24
AC/DC CONVERTER 24V 960W
Product Description
| Series: | LDT960 |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 340 ~ 550 VAC (3PH) |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 40A |
| Power (Watts): | 960W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 4.2kV (4200V) |