AC DC ConvertersBel Power Solutions LDN240-48P
LDN240-48P
5S-LDN240-48P
LDN240-48P
AC/DC CONVERTER 48V 240W ORING
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 132 VAC |
| Voltage - Output 1: | 187 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 2: | 48V |
| Current - Output (Max): | - |
| Power (Watts): | 5A |
| Applications: | 240W |
| Voltage - Isolation: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | 4.2kV (4200V) |