AC DC ConvertersBel Power Solutions LDN240-24P
LDN240-24P
5S-LDN240-24P
LDN240-24P
AC/DC CONVERTER 24V 240W ORING
Product Description
| Series: | LDN240 |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 132 VAC |
| Voltage - Output 1: | 187 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 2: | 24V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | - |
| Power (Watts): | 10A |
| Applications: | 240W |
| Voltage - Isolation: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | 4.2kV (4200V) |