AC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies LCM600N-T-N-4
LCM600N-T-N-4
5S-LCM600N-T-N-4
LCM600N-T-N-4
AC/DC CONVERTER 15V 600W
Product Description
| Series: | LCM600 |
| Type: | Front End |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 44A |
| Power (Watts): | 600W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | Medical |
| Efficiency: | 4kV (4000V) |