AC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies LCM1500Q-T-8
LCM1500Q-T-8
5S-LCM1500Q-T-8
LCM1500Q-T-8
AC/DC CONVERTER 24V 1500W
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 67A |
| Power (Watts): | 1500W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | Medical |
| Efficiency: | 4kV (4000V) |