AC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies LCM1500N-T-4
LCM1500N-T-4
5S-LCM1500N-T-4
LCM1500N-T-4
AC/DC CONVERTER 15V 1500W
Product Description
| Series: | LCM1500 |
| Type: | Front End |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 100A |
| Power (Watts): | 1500W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | Medical |
| Efficiency: | 4kV (4000V) |