LCC600-36U-4P
5S-LCC600-36U-4P
LCC600-36U-4P
AC/DC CONVERTER 36V 600W
Product Description
Series:LCC600
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:36V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):16.7A
Power (Watts):600W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:Medical
Efficiency:4kV (4000V)