AC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies LCC600-28U-4P24
LCC600-28U-4P24
5S-LCC600-28U-4P24
LCC600-28U-4P24
90-264VAC
Product Description
| Series: | 0 |
| Type: | LCC600 |
| Number of Outputs: | Active |
| Voltage - Input: | Enclosed |
| Voltage - Output 1: | 1 |
| Voltage - Output 2: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 3: | 24V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | - |
| Power (Watts): | - |
| Applications: | 25A |
| Voltage - Isolation: | 600W |
| Efficiency: | ITE (Commercial) |
| Operating Temperature: | Medical |
| Features: | 4kV (4000V) |