LCC600-28H-4P
5S-LCC600-28H-4P
LCC600-28H-4P
AC/DC CONVERTER 28V 600W
Product Description
Series:LCC600
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:180 ~ 305 VAC
Voltage - Output 1:28V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):21.4A
Power (Watts):600W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3kV (3000V)