AC DC ConvertersSL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands LB115S24K
LB115S24K
5S-LB115S24K
LB115S24K
AC/DC CONVERTER 24V 75W
Product Description
| Series: | LED |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3.13A |
| Power (Watts): | 75W (110W Forced Air) |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |