AC DC ConvertersTDK-Lambda Americas Inc. JWS30048
JWS30048
5S-JWS30048
JWS30048
AC/DC CONVERTER 48V 300W
Product Description
| Series: | JWS |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 265 VAC |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 6.5A |
| Power (Watts): | 300W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |