AC DC ConvertersTDK-Lambda Americas Inc. JWS1006/A
JWS1006/A
5S-JWS1006/A
JWS1006/A
AC/DC CONVERTER 6V 100W
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 265 VAC |
| Voltage - Output 1: | 6V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 16.7A |
| Power (Watts): | 100W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |