AC DC ConvertersDelta Electronics IMA-S600-12-ZYPLI
IMA-S600-12-ZYPLI
5S-IMA-S600-12-ZYPLI
IMA-S600-12-ZYPLI
AC/DC CONVERTER 12V 600W
Product Description
| Series: | IMA |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 80 ~ 275 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 50A |
| Power (Watts): | 600W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | Medical |
| Efficiency: | 4kV (4000V) |