AC DC ConvertersTDK-Lambda Americas Inc. HWS15A-5/A
HWS15A-5/A
5S-HWS15A-5/A
HWS15A-5/A
AC/DC CONVERTER 5V 15W
Product Description
| Series: | HWS |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3A |
| Power (Watts): | 15W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |