AC DC ConvertersSanken HWB015D-15-C
HWB015D-15-C
5S-HWB015D-15-C
HWB015D-15-C
AC/DC CONVERTER +/-15V 15W
Product Description
| Series: | HWB |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | -15V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 650mA |
| Power (Watts): | 650mA |
| Applications: | 15W |