AC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies HPS3000-9-001
HPS3000-9-001
5S-HPS3000-9-001
HPS3000-9-001
AC/DC CONVERTER 48V 3000W
Product Description
| Series: | HPS3000 |
| Type: | Front End |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 62A |
| Power (Watts): | 3000W |