AC DC ConvertersBel Power Solutions HN24-3.6-AG
HN24-3.6-AG
5S-HN24-3.6-AG
HN24-3.6-AG
AC/DC CONVERTER 24V 86W
Product Description
| Series: | Linear N |
| Type: | Linear |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 100 |
| Voltage - Output 1: | 120 |
| Voltage - Output 2: | 220 |
| Voltage - Output 4: | 240 VAC |
| Current - Output (Max): | 24V |
| Power (Watts): | - |
| Applications: | - |
| Voltage - Isolation: | - |
| Efficiency: | 3.6A |
| Operating Temperature: | 86W |
| Features: | ITE (Commercial) |
| Mounting Type: | 3kV (3000V) |