AC DC ConvertersXP Power HDS1500PS60
HDS1500PS60
5S-HDS1500PS60
HDS1500PS60
AC/DC CONVERTER 60V 1500W
Product Description
| Series: | HDS1500 |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 60V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 25A |
| Power (Watts): | 1500W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |