AC DC ConvertersBel Power Solutions HDCC-150W-AG
HDCC-150W-AG
5S-HDCC-150W-AG
HDCC-150W-AG
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 150W
Product Description
| Series: | Linear DCC |
| Type: | Linear |
| Number of Outputs: | 3 |
| Voltage - Input: | 100 |
| Voltage - Output 1: | 120 |
| Voltage - Output 2: | 220 |
| Voltage - Output 4: | 240 VAC |
| Current - Output (Max): | 5V |
| Power (Watts): | 12V |
| Applications: | -12V |
| Voltage - Isolation: | - |
| Efficiency: | 12A |
| Operating Temperature: | 3.4A |
| Features: | 3A |
| Mounting Type: | 150W |