AC DC ConvertersBel Power Solutions HCBB-75W-AG
HCBB-75W-AG
5S-HCBB-75W-AG
HCBB-75W-AG
AC/DC CONVERTER 5V +/-15V 75W
Product Description
| Series: | Linear CBB |
| Type: | Linear |
| Number of Outputs: | 3 |
| Voltage - Input: | 100 |
| Voltage - Output 1: | 120 |
| Voltage - Output 2: | 220 |
| Voltage - Output 4: | 240 VAC |
| Current - Output (Max): | 5V |
| Power (Watts): | 15V |
| Applications: | -15V |
| Voltage - Isolation: | - |
| Efficiency: | 6A |
| Operating Temperature: | 1.5A |
| Features: | 1.5A |
| Mounting Type: | 75W |