AC DC ConvertersBel Power Solutions HC12-3.4-AG
HC12-3.4-AG
5S-HC12-3.4-AG
HC12-3.4-AG
AC/DC CONVERTER 12V 41W
Product Description
| Series: | Linear C |
| Type: | Linear |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 100 |
| Voltage - Output 1: | 120 |
| Voltage - Output 2: | 220 |
| Voltage - Output 4: | 240 VAC |
| Current - Output (Max): | 12V |
| Power (Watts): | - |
| Applications: | - |
| Voltage - Isolation: | - |
| Efficiency: | 3.4A |
| Operating Temperature: | 41W |
| Features: | ITE (Commercial) |
| Mounting Type: | 3kV (3000V) |