AC DC ConvertersBel Power Solutions HBB15-1.5-AG
HBB15-1.5-AG
5S-HBB15-1.5-AG
HBB15-1.5-AG
AC/DC CONVERTER +/-12V 41W
Product Description
| Series: | Linear BB |
| Type: | Linear |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input: | 100 |
| Voltage - Output 1: | 120 |
| Voltage - Output 2: | 220 |
| Voltage - Output 4: | 240 VAC |
| Current - Output (Max): | 12V |
| Power (Watts): | -12V |
| Applications: | - |
| Voltage - Isolation: | - |
| Efficiency: | 1.5A |
| Operating Temperature: | 1.5A |
| Features: | 41W |