AC DC ConvertersBel Power Solutions HAD12-0.4-AG
HAD12-0.4-AG
5S-HAD12-0.4-AG
HAD12-0.4-AG
AC/DC CONVERTER +/-12V 10W
Product Description
| Series: | Linear B |
| Type: | Linear |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input: | 100 |
| Voltage - Output 1: | 120 |
| Voltage - Output 2: | 220 |
| Voltage - Output 4: | 240 VAC |
| Current - Output (Max): | 12V |
| Power (Watts): | -12V |
| Applications: | - |
| Voltage - Isolation: | - |
| Efficiency: | 400mA |
| Operating Temperature: | 400mA |
| Features: | 10W |