AC DC ConvertersSL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands HAD12-0.4-A+G
HAD12-0.4-A+G
5S-HAD12-0.4-A+G
HAD12-0.4-A+G
AC/DC CONVERTER +/-12V 10W
Product Description
| Series: | International Linear |
| Type: | Linear |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | -12V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 400mA |
| Power (Watts): | 400mA |
| Applications: | 10W |