AC DC ConvertersBel Power Solutions G5-35/OVP-AG
G5-35/OVP-AG
5S-G5-35/OVP-AG
G5-35/OVP-AG
AC/DC CONVERTER 5V 175W
Product Description
| Series: | Linear F |
| Type: | Linear |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 120VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 35A |
| Power (Watts): | 175W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |