AC DC ConvertersBel Power Solutions FXP7000-48-SG
FXP7000-48-SG
5S-FXP7000-48-SG
FXP7000-48-SG
AC/DC CONVERTER 48V 7000W
Product Description
| Series: | FXP7000 |
| Type: | Front End |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 180 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 342 ~ 528 VAC |
| Voltage - Output 2: | 48V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | - |
| Power (Watts): | 145A |
| Applications: | 7000W |
| Voltage - Isolation: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | 4kV (4000V) |