AC DC ConvertersInventus Power FXA350028A
FXA350028A
5S-FXA350028A
FXA350028A
AC/DC CONVERTER 28V 250W
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 28V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 9A |
| Power (Watts): | 250W (350W Forced Air) |