AC DC ConvertersInventus Power FXA350015A
FXA350015A
5S-FXA350015A
FXA350015A
AC/DC CONVERTER 15V 250W
Product Description
| Series: | FXA 350 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 16.5A |
| Power (Watts): | 250W (350W Forced Air) |