AC DC ConvertersInventus Power FVA100024A
FVA100024A
5S-FVA100024A
FVA100024A
AC/DC CONVERTER 24V 100W
Product Description
| Series: | FVA100 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 4.2A |
| Power (Watts): | 100W (120W Forced Air) |