AC DC ConvertersBel Power Solutions FNP300-1012G
FNP300-1012G
5S-FNP300-1012G
FNP300-1012G
AC/DC CONVERTER 2X12V 300W
Product Description
| Series: | FNP300 |
| Type: | Front End |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | 12V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 25A |
| Power (Watts): | 700mA |
| Applications: | 300W |
| Voltage - Isolation: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | 4kV (4000V) |