AC DC ConvertersBel Power Solutions FNP1500-48G
FNP1500-48G
5S-FNP1500-48G
FNP1500-48G
AC/DC CONVERTER 48V 12V 1500W
Product Description
| Series: | FNP1500 |
| Type: | Front End |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 2: | 12V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 32.2A |
| Power (Watts): | 1A |
| Applications: | 1500W |
| Voltage - Isolation: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | 4kV (4000V) |