FE1000-48NA
5S-FE1000-48NA
FE1000-48NA
AC/DC CONVERTER 48V 1000W
Product Description
Series:FE
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1:48V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):21A
Power (Watts):1000W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3kV (3000V)