AC DC ConvertersTDK-Lambda Americas Inc. EVS18-16R7/R
EVS18-16R7/R
5S-EVS18-16R7/R
EVS18-16R7/R
AC/DC CONVERTER 18V 300W
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 265 VAC |
| Voltage - Output 1: | 18V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 16.7A |
| Power (Watts): | 300W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |