AC DC ConvertersXP Power EML30US05-T
EML30US05-T
5S-EML30US05-T
EML30US05-T
AC/DC CONVERTER 5V 30W
Product Description
| Series: | EML30 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 6A |
| Power (Watts): | 30W |
| Applications: | Medical |
| Voltage - Isolation: | 4kV (4000V) |