AC DC ConvertersXP Power EML15US15-S
EML15US15-S
5S-EML15US15-S
EML15US15-S
AC/DC CONVERTER 15V 15W
Product Description
| Series: | EML15 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 15W |
| Applications: | Medical |
| Voltage - Isolation: | 4kV (4000V) |