EMH350PS12-01
5S-EMH350PS12-01
EMH350PS12-01
AC/DC CONVERTER 12V 350W
Product Description
Series:EMH
Type:Open Frame
Number of Outputs:1
Voltage - Input:80 ~ 275 VAC
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):29.2A
Power (Watts):350W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:Medical
Efficiency:4kV (4000V)