AC DC ConvertersXP Power EMH350PD21-U
EMH350PD21-U
5S-EMH350PD21-U
EMH350PD21-U
AC/DC CONVERTER 12V 24V 350W
Product Description
| Series: | EMH |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input: | 80 ~ 275 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | 24V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 16.5A |
| Power (Watts): | 8.3A |
| Applications: | 350W |
| Voltage - Isolation: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | Medical |
| Operating Temperature: | 4kV (4000V) |