ECS65US15
5S-ECS65US15
ECS65US15
AC/DC CONVERTER 15V 65W
Product Description
| Series: | ECS |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 80 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 4.3A |
| Power (Watts): | 65W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | Medical |
| Efficiency: | 4kV (4000V) |