ECM140US18
5S-ECM140US18
ECM140US18
AC/DC CONVERTER 18V 140W
Product Description
Series:ECM
Type:Open Frame
Number of Outputs:1
Voltage - Input:80 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:18V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):6.6A
Power (Watts):140W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:Medical
Efficiency:4kV (4000V)