AC DC ConvertersXP Power ECM100UQ44
ECM100UQ44
5S-ECM100UQ44
ECM100UQ44
AC/DC CNVRTR 5V 24V +/-15V 80W
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 4 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | 24V |
| Voltage - Output 3: | 15V |
| Voltage - Output 4: | -15V |
| Current - Output (Max): | 10A |
| Power (Watts): | 2A |
| Applications: | 800mA |
| Voltage - Isolation: | 500mA |
| Efficiency: | 80W (100W Forced Air) |
| Operating Temperature: | ITE (Commercial) |
| Features: | Medical |
| Mounting Type: | 4kV (4000V) |