AC DC ConvertersXP Power ECM100UQ43
ECM100UQ43
5S-ECM100UQ43
ECM100UQ43
AC/DC CNVRTR 5V 24V +/-12V 80W
Product Description
| Series: | ECM |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 4 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | 24V |
| Voltage - Output 3: | 12V |
| Voltage - Output 4: | -12V |
| Current - Output (Max): | 10A |
| Power (Watts): | 2A |
| Applications: | 800mA |
| Voltage - Isolation: | 500mA |
| Efficiency: | 80W (100W Forced Air) |
| Operating Temperature: | ITE (Commercial) |
| Features: | Medical |
| Mounting Type: | 4kV (4000V) |