AC DC ConvertersXP Power ECL15US15-T
ECL15US15-T
5S-ECL15US15-T
ECL15US15-T
AC/DC CONVERTER 15V 15W
Product Description
| Series: | ECL |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 15W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |